تحقیقات بازار

تحقیقات بازار

داده‌های مورد نیاز شما را با استفاده از دانش تخصصى، ابزار مناسب و نيروهاى کاربلد، فراهم می‌کنیم.

داشتن اطلاعات دقیق و بروز می‌تواند به خلق فرصت‌های جدید برای کسب‌وکار منجر شود و مزیت رقابتی چشمگیری ایجاد کند. از طرفی برای طرح‌ریزی و برقراری ارتباطات نزدیک‌تر با مشتریان نیز باید احساسات و رفتار مصرف‌کنندگان را به خوبی بشناسیم، لحظه به لحظه در جریان تغییرات و جریان‌های روز قرار داشته باشیم و به طور مستمر، میزان اثرگذاری تبلیغات‌مان را بر احساس و رفتار مخاطبان ارزیابی کنیم. امروزه فناوری، امکاناتی را مهیا کرده که بتوانیم نتایجی به روزتر، دقیق‌تر و قابل استنادتر در این زمینه به دست بیاوریم. در «طرح ایده» ما با برخورداری از دانش تخصصى، ابزار مناسب و نيروهاى کاربلد، می‌توانیم داده‌های مورد نیاز شما را در کمترین زمان، بالاترین کیفیت و با مناسب‌ترین قیمت فراهم کنیم. این تحقیقات را با دو رویکرد کمی و کیفی و به یکی از سه روش زیر در اختیارتان قرار می‌دهیم:

رفتار مصرف‌کننده

هدف از این تحقیقات شناخت دقیق، تعریف و دسته‌بندی سلایق و ترجیحات مصرف‌کنندگان نسبت به محصولات و در نهایت تعیین استراتژی تولید محصولات و برنامه‌ریزی تبلیغات است. این تحقیقات شامل تشکیل گروه کانونی (فوکوس گروپ)، شناخت بازار هدف و مصرف‌کننده، تحقیق در مورد توسعۀ محصول و تحقیق از مصرف‌کنندگان می‌شود.

ممیزی بازار

مجموعه‌ای از تحقیقات بر اساس پایش و نمونه‌برداری از محصولات و کالاهای موجود در شلف مغازه‌ها، فروشگاه‌ها و دیگر مراکز خرید است که گزارش‌های متنوعی از وضعیت کالا در بازار، در اختیار می‌گذارد. این اطلاعات در مورد تعیین سهم بازار (Market Shares)، تعیین سطح عرضه (Merchandizing)، اثربخشی قیمت، بررسی موقعیت کالا برای تولیدکننده و محصولات رقیب، بررسی امکان توسعه کالاهای موجود یا جذابیت ورود محصول جدید، سنجش عملکرد پخش و توزیع کالا و دیگر اطلاعات اساسی برای تولیدکنندگان است.

اطلاعات حاصل از این روش تحقیق می‌تواند به کارفرمایان و تولیدکنندگان کمک کند تا موقعیت خود را در بازار نسبت به رقبا تقویت کنند.

تحقیقات برندینگ

تحقیقاتی که برای ارزیابی جایگاه کنونی برند، طراحی استراتژی مؤثر و توسعۀ برند انجام می‌شود. برند اسکن 360 (360 Brand Scan) یکی از طرح‌های جامعی است که برای این روش تحقیق به کار می‌رود. در این طرح هرگونه رابطۀ مؤثر بین یک برند و مشتری بررسی و ارزیابی می‌شود تا به صاحبان کسب وکار کمک کند بهتر و مؤثرتر به طرح استراتژی و توسعه برند خود بپردازند.

بیایید چیزی شگفت خلق کنیم!

* برای پر کردن فرم از اطلاعات واقعی استفاده نمایید تا بررسی صورت گیرد

* همکاران ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت و پیگیر سفارش خواهند بود